Gazetka

Co to takiego?

Nasze przedszkole może poszczycić się własną wewnętrzną gazetką CZERWONY KAPTUREK Gazetka Przedszkola, która wydawana jest już od kilku lat lat. Jej pierwszy numer ukazał się we wrześniu 2007, a kolejne wydawane
są co miesiąc.

Redaktorem gazetki jest jedna z nauczycielek przedszkola, pani Anita Schubert, jednak wszelkie inicjatywy przejawiane ze strony grona pedagogicznego oraz rodziców dotyczące treści zamieszczanych w kolejnyM CZERWONYM KAPTURKU są bardzo mile widziane.

Do stałych rubryk zamieszczanych na łamach naszej gazetki należą:

* kalendarium (w którym piszemy o wydarzeniach, które miały miejsce w poprzednim miesiącu oraz tych, które są jeszcze przed nami)

* kącik bajek (prezentujemy w nim znane i lubiane bajki, opowiadania i wierszyki oraz te, których jeszcze dzieci nie miały okazji poznać)

* szlaczki (ćwiczenia usprawniające motorykę małą ręki dziecka oraz koordynacje wzrokowo-ruchową)

* sprawdź się (zadania matematyczne lub słownikowe dla nieco starszych przedszkolaków)

* zgaduj zgadula (zagadki słowne)

* kącik dla rodziców (porady dotyczące wychowania dziecka)

Oprócz tego można w gazetce znaleźć także rożnego rodzaju rebusy, labirynty, ciekawostki przyrodnicze i kolorowanki
z zadaniami dostosowane poziomem trudności do poszczególnych grup wiekowych. W każdym numerze ogłaszany jest również konkurs plastyczny z nagrodami nawiązujący do tematyki całego numeru.

CZERWONY KAPTUREK w naszym zamierzeniu ma być gazetką, do której zaglądać będą dzieci wraz z rodzicami, dlatego też niektóre zadania w niej umieszczone wymagają pomocy rodziców. Tym samym chcieliśmy w pewien sposób sprawić, aby rodzice poświecili trochę więcej wolnego czasu swoim pociechom, a przy tym się z nimi dobrze bawili.

Strona sponsorowana jest przez INTERSUN Rafał Marut Mikołów